Що нового?

Що нового отримали краяни у рахунках за газ?

У травні споживачі природного газу Рівненської області отримали рахунки за газ із новою ціною на блакитне паливо. Адже із 1 квітня уряд встановив нову вартість газу для побутових споживачів, яка становить 6,96 грн. за куб. м (стара ціна – 6,88 грн.).

Зміна ціни відбулася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» та рішень НКРЕКП.
Найвагомішою складовою вартості є ціна газу отриманого від НАК «Нафтогаз України», яка становить 4942 грн за 1 тис м куб та складає 71% від загальної вартості газу. Ще 17 % становить податок на додану вартість, 10,5% – послуги газорозподільних та газотранспортних компаній. Торгова націнка постачальника зі спеціальними обов`язками, в данному випадку ТОВ “Рівнегаз Збут», становить 123,55 грн за 1 тис м куб газу та складає 2% від загальної вартості).
Торгова націнка ТОВ «Рівнегаз Збут» буде направлена на покриття основних витрат постачальника: банківські послуги, збір коштів від населення, друк та доставка рахунків для споживача, обслуговування контакт-центрів, особистого кабінету та центрів обслуговування споживачів, оплата праці.
Також у нових платіжках відображено споживання газу в трьох енергетичних одиницях – кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж), що має інформативний характер та поки не впливає на розрахунки. Раніше об’єм спожитого газу зазначався лише в кубометрах. Тепер споживач зможе побачити, скільки тепла виділяє газ під час приготування їжі чи опаленні помешкання, та економніше споживати ресурс.